Konferencja online

Rytm

technologii IT

dla biznesu

Zarejestruj się

O wydarzeniu

Zapraszamy na konferencję online – Polcom BIT – „Biznes IT Trends 2024”, podczas której opowiemy o tym jak rozwój nowych technologii IT nadaje rytm zmianom w biznesie w latach 2024-2026.

Polcom BIT jest przestrzenią rozmowy o wpływie nowych technologii na rozwój polskich i międzynarodowych firm. Właśnie dlatego pokażemy na praktycznych przykładach jak firmy wykorzystują IT – w szczególności cloud computing – do budowania przewag konkurencyjnych.

Tematyka

Podczas konferencji opowiemy o głównych kierunkach rozwoju usług chmurowych – w Polcom i nie tylko – z uwzględnieniem kluczowych trendów technologicznych. Prelegenci poruszą tematy związane m.in. z rozwojem usług w Polcom, nowymi technologiami dla biznesu i strategiach radzenia sobie z wyzwaniami jakie stoją obecnie przed firmami związanych z nowymi regulacjami.

Na żywo z data center

Polcom BIT 2024 odbędzie się w siedzibie naszej firmy – w Skawinie pod Krakowem. Będziemy nadawać na żywo z serca jednego z naszych ośrodków przetwarzania danych. Podczas wydarzenia towarzyszyć nam będą nasi pracownicy oraz partnerzy, jednak dzięki formule online będziemy mogli podzielić się z Państwem szerzej nowościami dotyczącymi usług IT dla biznesu. Omówimy strategie dostosowania się do zmian w zakresie regulacji związanych z cyberbezpieczeństwem i rozwojem firm oraz opowiemy o nowych wyzwaniach istotnych z punktu widzenia cyfryzacji przedsiębiorstw.

Wierzymy w to, że będzie to doskonała okazja do tego, żeby zapoznać się z kluczowymi kierunkami rozwoju w obszarze nowych technologii IT oraz usług związanych z chmurą obliczeniową, cyberbezpieczeństwem i nie tylko.

Do zobaczenia podczas Polcom BIT!
Zespół Polcom

 

Tematyka konferencji

Rozwój usług cloud computing
Cyberbezpieczeństwo 

w świetle nowych regulacji
Potencjał AI a rozwój firm
Kontenery jako usługa
Object Storage
Komunikacja a usługi IT
Dyrektywa ESG i strategie firm

Agenda wydarzenia

Godzina
Temat prelekcji
Prowadzący
10:00 - 10:05

Powitanie Gości

Paweł Orleański, Prowadzący konferencje
10:05 - 10:25

Rozwój Polcom 2024-2026

Rozwój technologii IT powinien zawsze determinować rozwój biznesu. Podczas prezentacji otwierajacej Polcom BIT opowiemy o tym jakie kierunki rozwoju będą kluczowe w najbiższych latach, opowiemy o ewolucji usług Polcom oraz zaprezentujemy kluczowe obszary technologiczne, które będa miały wpływ w dalszych latach. W trakcie wystąpienia zaprezentujemy także aktualną Road Mapę Produktów Polcom.

Marcin Gwóźdź, Prezes Polcom
Wiesław Wilk, Wiceprezes Polcom
Robert Czarniewski, Wiceprezes Polcom
10:25 - 11:00

Power Speech: Ciche granice AI

Bez wątpienia tym, co łączy większość istniejących na Ziemi technologii są dane. Przetwarzane w świetle, przetwarzane z wykorzystaniem zjawisk kwantowych czy zwykłych procesorów stanowią sól postępu. Ilu naukowców szukałoby odpowiedzi na pytanie kiedy weszliśmy w erę danych, tylu z nich wskazałoby na inny moment w naszej historii. Wykład posłuży wskazaniu obecnego miejsca w rozwoju danych. W trakcie wykładu zostanie wskazane, w jaki sposób inspirowanie się naturą pozwala nam dzisiaj przekraczać granicę, które jeszcze kilka lat temu wydawały się nieprzekraczalne. W wykładzie największe paradoksy nauki począwszy od paradoksu Banacha – Tarskiego przez paradoks Grand Hotelu posłużą do zobrazowania czym dzisiaj naprawdę jest Sztuczna Inteligencja.

dr Maciej Kawecki, Prorektor WSB w Warszawie oraz Prezes Instytutu Lema
11:00 - 11:20

Zarządzanie data center III generacji - wyzwania i korzyści

Centrum Zarządzania OT Polcom to zaawansowana platforma, która umożliwia inteligentne monitorowanie i zarządzanie systemami automatycznego sterowania funkcjami technicznymi budynku. Integrując różnorodne urządzenia i systemy OT centrum zapewnia ciągły nadzór w czasie rzeczywistym, co pozwala na natychmiastowe reagowanie na wszelkie nieprawidłowości i incydenty.

Andrzej Bocheński, Dyrektor Techniczny Data Center w Polcom
11:20 - 11:40

Przyszłość biznesu a AI Cloud

Konieczność szybkiego planowania, rozwijania i wdrażania nowych możliwości sztucznej inteligencji wymaga innego podejścia do infrastruktury. Będzie wymagać infrastruktury przygotowanej na AI, która obejmuje technologie obliczeniowe, pamięci masowe i sieciowe zaprojektowane specjalnie z myślą o zaspokojeniu wysokowydajnych potrzeb na dużą skalę w zakresie pojawiających się danych i obciążeń wymagających intensywnych obliczeń. Uwzględniając projektowy charakter naszych usług chcemy być realnym wsparciem dla naszych klientów w tym ważnym kroku. W trakcie prezentacji opowiemy o wdrożeniu nowych technologii gotowych na AI.

Piotr Szypułka, Dyrektor Działu Infrastruktury IT w Polcom
11:40 - 12:10

Przerwa kawowa

12:10 - 12:30

Kontenerowe środowisko IT dla aplikacji biznesowych, czyli Polcom CaaS

Kontenery jako usługa (Polcom CaaS) to nowoczesny model IT oparty na chmurze, który znacząco upraszcza proces tworzenia, wdrażania i zarządzania aplikacjami biznesowymi. Opowiemy o projektowym podejściu dla usługi Containers as a Service, które umożliwia dostarczanie rozwiązań dopasowanych do potrzeb biznesowych i technicznych klienta.

Piotr Zaborowski, Managing Consultant w Polcom
12:30 - 12:45

Case study KRONIK@: jak zaprojektowaliśmy i dostarczyliśmy infrastrukturę pod portal oraz jedno z największych dostępnych publicznie repozytoriów treści multimedialnych w Europie?

Opowiemy o zaawansowanym technologicznie projekcie chmurowym, który wspólnie z WCSS realizujemy dla Ministerstwa Cyfryzacji. Zaprojektowaliśmy oraz dostarczyliśmy platformę pod Krajowe Repozytorium Obiektów Nauki i Kultury. W trakcie prezentacji przedstawimy rozległy zakres tego projektu od strony technologicznej z uwzględnieniem konteneryzacji oraz storage obiektowego zgodnego z S3.

Jakub Kilarowski, Business Development Manager w Polcom
12:45 - 13:00

Bezpieczeństwo IT a wyzwania Przemysłu 4.0/5.0 - case study PROTECH

Obecnie trudno o branżę, która przechodzi więcej przemian od przemysłu i produkcji. Dynamiczny rozwój technologiczny zapoczątkował nową, kolejną rewolucję przemysłową. Główne zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa firm produkcyjnych wynika obecnie ze zwiększonej łączności, integracji urządzeń IoT i rzeczywistości rozszerzonej oraz ulepszonych interfejsów człowiek-maszyna. Zabezpieczenie dużej liczby urządzeń IoT stanowi spore wyzwanie. Nieodpowiednia ochrona może sprawić, że urządzenia te będą podatne na różnego rodzaju ataki. Firma PROTECH od wielu lat buduje zaawansowaną strategię związaną z cyberbezpieczeństwem i zapewnieniem ciągłości działania produkcji, nie tylko automatyzując i cyfryzując swoje środowiska produkcyjne, ale także zabezpieczając je przed możliwymi próbami ataków. Podczas prezentacji zostanie przedstawione praktyczne podejście do wdrożenia strategii cyberbezpieczeństwa w firmie z sektora przemysłowego.

Piotr Słanek, Członek Zarządu w PROTECH
13:00 - 13:15

Nowe regulacje prawne okiem eksperta ds. cyberbezpieczeństwa: Polcom SOC

Jak szybko i skutecznie dostosować się do wymogów NIS2, DORA oraz uKSC? Jak praktycznie zarządzać incydentami bezpieczeństwa informacji zgodnie z nowymi wymogami? Podpowiemy podczas panelu z ekspertami ds. cyberbezpieczeństwa.

Przemysław Bańko, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa Informacji w Omniconnect
Bartosz Piechaczek, Ekspert ds. Cyberbezpieczeństwa w Polcom
13:15 - 13:45

Strategie ESG - dyskusja panelowa

ESG (Environmental, Social, and Governance) staje się coraz bardziej istotnym aspektem działalności przedsiębiorstw na całym świecie. ESG to nie tylko trend, ale konieczność w obliczu rosnących oczekiwań społecznych i regulacyjnych. Podczas dyskusji uczestnicy skupią się na roli firm w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju oraz na praktykach stosowanych przez wybrane przedsiębiorstwa w Polsce. W debacie, którą poprowadzi Bartosz Gayer udział wezmą przedstawiciele czterech firm: Banku Millenium, Polcom, ICAN oraz KPMG.

Bartosz Gayer, Prowadzący Debatę oraz Opiekun Merytoryczny Klubu CFO ICAN Institute
Andrzej Jacaszek, DBA – CEO ICAN Institute
Ewa Chodowska, Ekspertka w Departamencie Zrównoważonego Rozwoju w Banku Millennium
Jarosław Konopka, Dyrektor w KPMG, CFO Advisory
Robert Czarniewski, Wiceprezes Polcom
13:45 - 14:00

Podsumowanie i zakończenie konferencji

Gość Specjalny - 
Maciej Kawecki

Dyrektor Centrum Innowacji Uniwersytet WSB Merito. Popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. Prezes Instytutu Lema. Dyrektor Centrum Innowacji Uniwersytet Merito. Autor kanału technologicznego This is IT na serwisie Youtube oraz bloga www.thisisit.edu.pl. Stawia na człowieka, który rozumie, że technologia to tylko i aż narzędzie w jego rękach, którym powinien pozytywnie zmieniać świat. Promuje to co polskie i innowacyjne.

Prowadzący konferencję - 
Paweł Orleański

Aktor telewizyjny i teatralny. Ukończył PWST we Wrocławiu. Od kilkunastu lat prowadzi program popularnonaukowy „Galileo” w TV4 oraz „Łowcy Skarbów”. Prowadził też 3 sezony teleturnieju „The Wall- Wygraj Marzenia” na antenie TVP 1. Ma niezwykły, elektryzujący głos, który znają wszyscy, należy do czołówki polskich lektorów. Fan motoryzacji, nowinek technologicznych i podróży.

Zarejestruj się na wydarzenie

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Państwem w celu potwierdzenia uczestnictwa w wydarzeniu.

Uczestnictwo w konferencji wymaga rejestracji oraz akceptacji ze strony Polcom.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu: karolina_baba@polcom.com.pl

Partnerzy

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt: